Korduma kippuvad küsimused

Korduma kippuvad küsimused

Oleme siin välja toonud küsimused ja nende vastused, millega kõige enam kokku puutume. Loodetavasti on neist abi ka Teie küsimustele vastamisel.

Küsimus: Kui palju maksab teie võrgus sideteenus?
Vastus: Erinevaid teenuseid saate tellida sideettevõtete käest. Eesti Andmesidevõrk rajab operaatori sõltumatu võrgu, kus hakkavad pakkuma teenuseid erinevad sideettevõtted. Sideettevõtete teenustega ja nende hindadega soovitame tutvuda operaatorite kodulehtedel.

Küsimus: Millised sideettevõtted teenust pakuvad?
Vastus: Eesti Andmesidevõrgul on koostöö kokkulepe sõlmitud STV (www.stv.ee/asv/), Teliaga (www.telia.ee) ja Elevi AS-iga (www.elevi.ee).

Küsimus: Mis on Internet Koju projekti olulisemad tugevused?
Vastus:
1. Paljudes piirkondades on Internet Koju projekti ainus võimalus valguskaabliühendus koju või töökohta saada.
2. Eelistame maakaablit õhuliinile – see jätab meie elukeskkonna visuaalselt ilusaks, kuna pilku riivavad kaablid on kenasti silme alt ära.
3. Meie poolt pakutav liitumistasu on väga soodne võimalus valguskaabel majja saada.
4. Internet Koju võrgus on võimalus valida erinevate sideettevõtete ja nende teenuste vahel.
5. Rajatav võrk on investeering tulevikku ja kinnisvara väärtuse kasvatamisesse. Kui investeering on tehtud, ei kaasne sellega enam mingit püsikulu v.a. teenuste eest, mida tellite sideettevõtte käest eraldi.

Küsimus: Miks pean liituma eritingimustega?
Vastus: Eritingimustel liitumine on viimane võimalus liitumiseks Internet Koju projektiga. Tulevikus üksikjuhtumite liitumine maksab suurusjärgus 2000-8000 eurot.

Küsimus: Kuidas saab projektiga liituda?
Vastus: Liituda saab Internet Koju kodulehel internetkoju.ee.

Küsimus: Kuskohas projekti läbi viiakse?
Vastus: Projekti viiakse läbi Põlvamaal, Tartumaal, Valgamaal ja Võrumaal. Konkreetsete piirkondadega, kus käib või kohe hakkab arendus, saate tutvuda arenduste kaardilt.

Küsimus: Kas ainult nendes piirkondades saabki Internet Koju raames ühenduse, mis on arenduste kaardil tähistatud?
Vastus: Ei. Kaardil on tähistatud ainult need piirkonnad, kus arenduste plaan on meil juba täpsemalt selgunud. Lõplik arenduste piirkond, kus 2020-2021 arendme, on kindlasti laiem kui kaardil tähistatud.

Küsimus: Kas lepinguid saab sõlmida ka piirkondades, mis pole arenduste kaardil tähistatud?
Vastus: Tehniliselt jah, kuid kuna me kaardil mittetähistatud piirkondades antud etapis ei arenda, siis kõik sellised lepingud me tühistame. Kõigi osapoolte halduskoormuse vähendamiseks me väga palume, et te ei üritaks sõlmida lepinguid väljaspool kinnitatud arenduspiirkondi.

Küsimus: Mul on valguskaabel majas juba olemas, kas peaksin ka teie projektiga liituma?
Vastus: Kui majas juba on valguskaabli ühendus, siis soovitame tõsiselt kaaluda, kas vajate uut kaabliühendust ja hakkaksite seda ka kasutama. Eeliseks Internet Koju kaabli puhul üksikoperaatori kaabliga võrreldes on see, et Internet Koju kaabel võimaldab valida mitme sideettevõtte teenuste vahel.

Küsimus: Mu elukoht / töökoht, kuhu soovin internetti, asub linnas. Kas ma saan projektiga liituda?
Vastus: Jah, kui Teie asula jääb arenduspiirkonda. Palun tutvuge arenduspiirkondade kaardiga.

Küsimus: Mul on juba majas vaskkaabliga internetiühendus, 3G/4G mobiilne internet või õhulink. Kas ma peaksin ka liituma Internet Koju projekti raames valguskaabli võrguga?

Vastus: Jah, kindlasti peaksite liituma – Internet Koju projekt ongi ellu kutsutud just selliste hoonete ühendamiseks. Internet Koju projekti eesmärk on rajada tuleviku sidevõrk. Vaskkaabli lahendus, õhulingid või 3G/4G lahendused kahjuks jäävad tulevikule jalgu. Valguskaabliühendus suurendab Teie kinnisvara väärtust.

Küsimus: Ma ei leia enda aadressi vormi valikus olevate aadresside nimekirjast. Mis ma peaksin tegema?
Vastus: Võtke abi saamiseks meiega ühendust. Kontaktandmed leiate siit

Küsimus: Soovin lähtuvalt Internet Koju Üldtingimustest tasutud tagatisraha tagasi. Mida ma pean tegema?
Vastus: Palume alla laadida ja täita tagastustaotlus. Seejärel tuleb tagastustaotlus digitaalallkirjastada ja Internet Koju lehe vahendusel saata Eesti Andmesidevõrgu Aktsiaseltsile. On oluline, et tagastustaotluse oleks allkirjastanud sama isik, kelle isikukood on märgitu Internet Koju liitumislepingule, mille kohta tagastust tahetakse. Tagastustaotluse esitamise lehele saab siit