Olulisemad liitumistingimused

Olulisemad liitumistingimused

1. Liitumistasu on liitumisaadressi põhine. Oma aadressi liitumitasu teada saamiseks alusta palun liitumislepingu vormistamisega siin.

2. Liitumistasu eest ehitatakse valguskaabel välja ühele liitumisaadressile. Liitumisaadressiks on näiteks eramaja, korter, tootmishoone, kontorihoone vms. Kui kinnistul asub mitu hoonet, siis ühe liitumislepingu raames rajatakse valguskaabliühendus ühe hooneni. Kortermaja puhul rajatakse liitumine igale korterile eraldi.

3. Koos liitumistasuga tuleb liitujal tasuda ka 3 eurot (sisaldab käibemaksu) menetlustasu, millega tagatakse liitujale tema liitumisaadressi lisamine eelprojekti. Menetlustasu üldjuhul liitujale ei tagastata, kuna selle eest tehakse ASV poolt varakult kulutused eelprojekti koostamiseks, panga ülekandetasude katmiseks liitumistagatise tasumisel jm menetlustoiminguteks. Liitumisaadress liidetakse selle tasu eest koostatavasse planeeringusse, mis tähendab, et antud aadressiga on võrgu planeerimisel arvestatud.

4. Liitumislepingute vormistamine toimub igas arenduspiirkonnas seni, kuni on võimalik antud aadresse veel projekti lisada. Pärast projekti sulgemist ei saa konkreetses piirkonnas enam uusi liitujaid juurde lisada. Konkreetsete piirkondade arendusplaanide kohta saab täpsemat infot arenduskaardilt.
Soovitame liituda võimalikult varakult, kuna erinevad arenduspiirkonnad suletakse liitumiseks erinevatel aegadel.

5. Liitumislepinguid saab vormistada veebilehel internetkoju.ee, kasutades lepingu vormistamiseks pangalinki või kaardimakset.

6. Pärast liitumislepingu vormistamist saadetakse lepingus märgitud e-posti aadressile sõlmitud liitumisleping. Liitumislepingut saab ka alla laadida pärast pangas „Tagasi kaupmehe juurde“ lingi vajutamist avanevalt lehelt klikkides seal lehe keskel olevale PDF ikoonile. Pärast lehe sulgemist või 8 tunni möödumist see võimalus küll kaob.

7. Soovitame regulaarselt jälgida ka meie kodulehe rubriiki Teated ja uudised ning tutvuda Korduma Kippuvate Küsimustega.

8. Kõik liitumistingimused on välja toodud lepingu sõlmimisel lepingu ankeedi juures.