Uudised

Uudised

 • Internet Koju projektiga liitus Elevi AS (26.03.2020)

  Eesti Andmesidevõrgul on hea meel teatada, et meiega on liitunud eestimaine sideoperaator Elevi AS, kelle teenused on võrgus peagi lõppklientidele saadaval. Pakutavate teenustega on võimalik tutvuda ettevõtte kodulehel www.elevi.ee

  Internet Koju projekti raames tuuakse liitujani ühe valguskaabliga  mitu teenusepakkujat, mis võimaldab Teil valida erinevate operaatorite teenuste vahel. Erinevate sideoperaatorite vahel valides saate alati valida Teile meelepärase teenuspaketi parima hinnaga.

   

 • Valga linnas käivad esmased võrguehituse tööd (21.01.2020)

  Eesti Andmesidevõrgul on hea meel teatada, et Internet Koju projekt on jõudnud Valga linna. Valga linn on kinnitatud arenduspiirkonnaks ja hetkel käivad Valga linnas esmased võrguehituse tööd ning koostamisel on ehituse eelprojekt, millega luuakse põhivõrgust liitumisväljavõtteid.

  Sellega seoses on Valga linna elanikel nüüd viimane võimalus projektiga liitumiseks, et saada kaasaegne ja kvaliteetne valguskaabliühendus endale koju või töökohta ning seda koos mitme erineva sideoperaatori teenustevalikuga.

  Peale ehituse eelprojekti valmimist Internet Koju projektiga enam Valga linnas  liituda ei saa, sest liitumisaadressidega  tuleb arvestada juba eelprojektis võrgu väljavõtete tegemisel.  Hilisem liitumine on võimalik vaid erilahendusena, mille puhul liitumistasu suurus on vahemikus 2000-8000 eurot sõltuvalt konkreetsest liitumisaadressist.

  Ootame kõiki Valga linna elanikke liituma Internet Koju projektiga.

  Eesti Andmesidevõrgu ehitustööd Raudtee tänaval Valgas

 • Valguskaabel on investeering tulevikuväärtusesse (05.01.2020)

  Alusta oma uut aastat investeeringuga tulevikku, investeeri oma kinnisvara tulevikuväärtusesse. Investeerides praegu mõni sada eurot, saate Te selle raha eest valguskaabliühenduse, mille turuväärtus on sõltuvalt asukohast 2000-8000 eurot.

  Lisaks tagab see väike investeering Teile alati valikuvõimaluse sideoperaatorite osas ja mitte kunagi enam ei ole Te sõltuv ühest sideoperaatorist ja tema hinnapoliitikast. Saate alati valida omale meelepärase interneti ja telekanalite paketi, just Teile sobiva hinnaga.

 • Valguskaabel jõuab kodudesse (30.12.2019)

  Eesti Andmesidevõrk on  Kastre ja Kanepi vallas alustanud ehitusega ja esimesed liitujad on saanud valguskaabli koju. Projekti teostaja MTR Haldus OÜ projekteerija sõnul  on ehituslike tingimuste kooskõlastamised liitujatega kulgenud ootuspäraselt.

  Kui varasemalt peeti oluliseks, et majas on vesi, elekter ja kanalisatsioon siis tänaseks on sinna lisandunud ka tulevikuväärtusena valguskaabliühendus. Huvi Internet Koju projekti vastu on endiselt suur ja liitumine esimese arendusetapi piirkondades on avatud.

    

 • Elva linnas käivad esmased võrguehituse tööd (18.11.2019)

  Eesti Andmesidevõrgul on hea meel teatada, et Internet Koju projekti raames oleme kinnitanud Elva linna oma arenduspiirkonnaks. Hetkel käivad Elva linnas Eesti Andmesidevõrgu esmased võrguehituse tööd.

  Sellega seoses on Elva linna elanikel nüüd viimane võimalus projektiga liitumiseks, et saada kaasaegne ja kvaliteetne valguskaabliühendus endale koju või töökohta ning seda koos mitme erineva sideoperaatori teenustevalikuga. Ootame kõiki Elva linna elanikke liituma Internet Koju projektiga meie kodulehel alates  2. detsembrist.

 • Eesti Andmesidevõrgu eelplaneeringu koostamine jätkub septembris (09.09.2019)

  ASV jätkab võrgu eelplaneeringuga septembri kuus ning teavitame kõiki liitujaid, keda pole veel teavitatud, septembri jooksul järgnevatest sammudest. Eesti Andmesidevõrk on perioodil juuni-august koostanud eelplaneeringu kolme sihtrühma põhiselt, mis katab enamuse liitumisaadressidest.

  Esimesse sihtrühma kuuluvad aadressid, kuhu ASV tagab võrgu väljaehituse, teise sihtrühma kuuluvad aadressid, kus on vajalik täpsem eelplaneering ja kolmas, kus ASV ei planeeri võrke ehitada perioodil 2019-2021. Kuna paljud aadressiobjektid teises sihtrühmas asuvad hajaasustuses, siis tuleb välja selgitada täpsemad ehituslikud võimalused. Eesti Andmesidevõrgu eesmärk on katta võimalikult palju ka hajaasustuse piirkondi, kuid nendega tegelemise tööprotsess on töömahukam kui tiheasustuste planeering. Kõigile liitujatele, kellele ASV ei taga 2019-2021 väljaehitust tagastatakse liitumistagatis.

  Pressiteate tervikteksti saate alla laadida siit:

 • Hakkasime liitujatele välja ehitama ühendusi (17.05.2019)

  ASV alustas mais juba reaalse ehitustegevusega ning esimesed liitujad on saanud endale kaabli majja. Töödega jätkatakse eelkõige ASV baasvõrgu lähedal, kuid aasta lõpuks on plaanis ka suuremaid piirkondi välja ehitada. Kõik kellele kaabel lähima paari kuuga koju või töökohta jõuab saavad teenuseid kasutama hakata eeldatavasti aja vahemikus juuli – september, kuna sidesõlmede ja baasühenduste väljaehitamine võtab aega.

 • Liitumiskampaania “Kogu tosin liitujat” (02.05.2019)

  Internet Koju projektiga on tänaseks liitunud tuhanded inimesed.  Paljud piirkonnad on saanud liitumislepingutega tihedalt kaetud ja siinkohal suured tänud kõigile liitujatele ning inimestele, kes Internet Koju projekti õnnestumisele on kaasa aidanud!

  Paraku on veel hulgaliselt asulaid, kus liitujaid on ainult paar, kuigi võiks olla oluliselt rohkem. Selleks, et motiveerida külavanemaid ja aktiviste projekti kohta oma naabritele infot jagama, on Eesti Andmesidevõrk käivitanud kampaania “Kogu tosin liitujat”.

  Kampaania on väga lihtne:

  – Saada e-posti aadressile kampaania@eestiandmeside.ee oma ees- ja perekonnanimi ning sünni kuupäev;

  – Leia 12 liitujat, kes märgivad sind lepingu sõlmimisel soovitajaks (vastav lahter on liitumise vormi juures olemas) ja saa liitumine Internet Koju projektiga täiesti tasuta.

  Täpsemalt saab kampaania tingimuste kohta lugeda www.internetkoju.ee/kampaania

 • 25. aprillil tutvustame Internet Koju projekti Valgas (24.04.2019)

  25. aprillil kell 17:00 räägib Valgamaa Kutseõppekeskuse aulas Internet Koju projektist eestvedaja Raivo Tammiksaar. Saab infot ja küsida küsimusi – ole kohal!

 • Koostööleping sõlmitud STVga (22.04.2019)

  Eesti Andmesidevõrgu AS ja STV AS allkirjastasid koostöölepingu, et STV hakkaks pakkuma Internet Koju sidevõrgus teenuseid. Kui soovite tutvuda STV teenustega, mida antud operaator Interet Koju võrgu valmimisel pakkuma võiks hakata, siis tuleb tutvuda valguskaabli vahendusel pakutavate teenustega ja nende teenuste kvaliteedinäitajatega. STV koduleht on www.stv.ee

  Täname STV ASi huvi eest Internet Koju võrgus teenuseid osutada!